Chcete výhodne investovať do nehnuteľnosti?

Stojíme pri Vás v celom procese realitného investovania. Nájdeme spolu tú najlepšiu nehnuteľnosť, preveríme ju, vyjednáme nižšiu cenu, bezpečne ju prevedieme na Vás a ďalej ju prenajmeme/predáme.
Tento produkt sa hodí pre Vás, ak si chcete kúpiť nehnuteľnosť za účelom jej
 • ďalšieho predaja 
 • dlhodobého prenájmu
 • krátkodobého prenájmu (Airbnb)

Ako postupujeme:

1. Finančná analýza investovania do nehnuteľnosti 

V prvom kroku si

 • zhrnieme výhody a riziká investovania do nehnuteľností
 • spoločne vytvoríme „profil” hľadanej nehnuteľnosti
 • pomôžeme Vám zvoliť si správnu investičnú stratégiu, keďže máme prehľad o trhových cenách nehnuteľností za ich predaj i prenájom, ako aj aktuálne informácie o situácii na finančnom trhu,
 • prepočítame efektivitu Vášho investovania a zistíme, či sa oplatí investovať do nehnuteľnosti pri súčasných predajných cenách, cenách prenájmov a podmienkach financovania.

2. Užší výber a prehliadky nehnuteľností

 • Pokiaľ nám výsledky finančnej analýzy dajú zelenú, v nadväznosti na „profil“ hľadanej nehnuteľnosti spoločne vyberieme tri najlepšie, ktoré najviac zodpovedajú Vašim kritériám. Faktorov, ktoré môžu ovplyvniť Vašu spokojnosť, je veľa. Vieme, ktoré to sú a čo máme zisťovať. Realitný trh poznáme dôverne, preto tiež vieme, ktoré nehnuteľnosti sú “ležiaky” a ktoré sú zaujímavé. Iný typ nehnuteľnosti hľadáme pre klienta, pre ktorého má byť nehnuteľnosť novým domovom, a iný typ, ak investuje na realitnom trhu.
 • Zistíme dostupnosť nehnuteľnosti (nie všetky inzeráty sú vždy aktuálne), urobíme jej osobnú prehliadku, zdokumentujeme a presvedčíme sa, či zodpovedá Vašim predstavám. Vieme, čo na prehliadkach zisťovať, na čo sa predávajúceho pýtať (realitný poradca si robí poznámky, ktoré potom spoločne vyhodnotíme).
 • Vybrané nehnuteľnosti Vám predstavíme v digitálnej podobe.
 • Nehnuteľnosti, ktoré si s našou pomocou vyberiete, osobne  spoločne navštívime.

3. Vyjednanie lepšej kúpnej ceny

Naši realitní poradcovia a advokáti majú bohaté skúsenosti s vyjednávaním nižšej ceny, aj preto dosahujú v rokovaniach často úspech.

V rámci rokovaní vyvinieme maximálne úsilie, aby sme zjednali zľavu z kúpnej ceny. Napokon naša odmena v tejto časti závisí len od nášho úspechu.

4. Financovanie nehnuteľnosti 

Spolu vyriešime financovanie nehnuteľnosti. Pokiaľ neinvestujete vlastné peniaze, asistenciu pri vybavovaní hypotekárneho úveru Vám poskytnú naši spolupracujúci hypotekárni špecialisti. Služba je poskytovaná bezplatne.

5. Právna asistencia pri zmluvnej dokumentácii 

Zabezpečíme právny servis spojený s prevodom nehnuteľnosti, od podpisu rezervačnej zmluvy, budúcej kúpnej zmluvy, samotnej kúpnej zmluvy až po kataster nehnuteľností.

Spolupracujúci advokáti pripravia zmluvnú dokumentáciu (alebo túto spripomienkujú vo Váš prospech) a zastúpia Vás na spoločnom rokovaní s predávajúcim (jeho právnikom alebo realitnou kanceláriou).

6. Asistencia v deň prevodu vlastníctva

Náš realitný poradca stojí po Vašom boku pri dôležitých úkonoch, ako je návšteva notára, banky a katastra v čase prevodu.

7. Asistencia pri protokolárnom prevzatí a prepise médií a služieb

Náš realitný poradca stojí tiež po Vašom boku pri protokolárnom prevzatí nehnuteľnosti, pri prepise elektrickej energie, plynu, vody, správy a služieb, ktoré súvisia s užívaním nehnuteľnosti.

Ak sa tieto úkony podcenia, môžu vzniknúť v budúcnosti problémy s prípadnými nedoplatkami či preplatkami.

8. Preskúmanie technického stavu nehnuteľnosti

Ak si vyberiete z ponuky prehliadok svojho “favorita”, dôkladne ho preveríme. Predávajúci často zamlčujú vady alebo bagatelizujú technické nedostatky, ktoré po prevode musia riešiť kupujúci.

Náš inšpektor objektívne prešetrí  technický stav nehnuteľnosti, odhalí možné problémy, nedostatky a zároveň odhadne náklady, ktoré treba na opravy vynaložiť.

9. Asistencia pri vybavovaní znaleckého posudku

Realitný poradca zabezpečí “obehanie” všetkých formalít potrebných na vyhotovenie znaleckého posudku. V cene služby je zahrnutá úhrada poplatku za vyhotovenie znaleckého posudku pre súdneho znalca a poplatku za zápis záložného práva do katastra nehnuteľností.

10. Obnova a úpravy nehnuteľnosti, a jej príprava na prenájom/predaj

Získaním kľúčov od Vašej investičnej nehnuteľnosti sa nič nekončí. Pomôžeme Vám ju obnoviť, upraviť  a pripraviť tak, aby sa dala  ďalej využiť v súlade s Vaším plánom (prenájom/predaj).

11. Prenájom nehnuteľnosti

V prípade, že cieľom Vašej kúpy nehnuteľnosti je jej prenájom, postaráme sa oň. Pomôžeme Vám aj v prípade, že máte záujem o fungovanie v sieti krátkodobého prenájmu (Airbnb).

12. Predaj nehnuteľnosti za najvyššiu cenu

V prípade, že cieľom Vášho investovania do nehnuteľnosti je predaj, realitný poradca ho zrealizuje za najvyššiu možnú cenu. Nájdeme kupujúceho, ktorý ponúkne najviac.

Náš tím špecialistov:

Ing. Vladimír Kubrický
investičný špecialista

Ing. Eva Fabianová, RSc.
hlavný maklér

JUDr. Mojmír Plavec, RSc.
advokát

Mgr. Ing. Tomáš Bednárik, RSc.
právne oddelenie

Mgr. Ing. Róbert Reichbauer, RSc.
koordinačný manažér

Prečo sa stať realitným investorom
so Slovenskou realitnou agentúrou

Pomôžeme Vám od A po Z

Stojíme pri Vás v celom procese realitného investovania, a to od kúpy nehnuteľnosti až po jej prenájom/predaj. Všetky starosti a stres môžete pokojne nechať na nás

Rešpektovaný analytický tím
Do procesu Vášho realitného investovania je zapojený tím našich analytikov, ktorý je citovaný v slovenských mienkotvorných médiách. Naši analytici zastrešujú aj projekt „realitného barometra“, ktorý monitoruje vývoj cien bytov na Slovensku a pomáha odbornej, ale aj širšej verejnosti v orientácii na realitnom trhu.

Elitní makléri
Do nákupu Vašej nehnuteľnosti a neskôr do jej prenájmu/predaja nasadzujeme našu realitnú elitu – maklérov s najlepšími skúsenosťami a obchodnými zručnosťami.

Spolupráca s prvotriednymi špecialistami
Spolupracujeme s prvotriednymi špecialistami, ako sú hypotekárni špecialisti, inšpektori na posúdenie technického stavu nehnuteľnosti, architekti, či špecialisti na prípravu nehnuteľnosti na prenájom alebo jej predaj (homestageri).

Dohľad advokáta
Nad bezpečnou realizáciou dohliada advokát so špecializáciou na realitné právo.

Spolupráca medzi členmi Realitnej únie SR
Sme súčasťou najväčšej realitnej rodiny – Realitnej únie SR. Spolupráca medzi 718 členmi robí často zázraky.

Máte záujem o stretnutie?

Vaše meno a priezvisko (povinné)

Vaše telefónne číslo (povinné)

Váš email (povinné)

Vaša správa

Do políčka nižšie prepíšte overovací kód (antispamová ochrana)
captcha

Dohodnite si s nami stretnutie

Radi sa s Vami stretneme osobne a predstavíme naše služby bližšie

+421 949 09 09 09

Menu