Chcete byť realitný maklér?

Pomôžeme Vám byť v realitách úspešný. Vieme, ako na to.

Aj keď Slovenská realitná agentúra patri medzi najväčšie bratislavské realitky, vždy radi prijmeme a zaučíme nových kolegov.

Agentúra je organizačnou súčasťou veľkej realitnej rodiny. Patrí do nej Slovenská realitná akadémia (SORA), advokátska kancelária so špecializáciou na realitné právo, marketingová a developerská divízia. Zriaďovateľom a vlastníkom je najväčšie združenie realitných kancelárií a maklérov na Slovensku – Realitná únia SR.

Táto kombinácia vytvára maklérom silné zázemie, prispieva k tomu, aby sa stali elitou v realitnom sektore, lídrami vlastných realitných tímov a dosiahli v realitnej brandži pomyslený kariérny vrchol.

Časová flexibilita

Realitám sa môžete venovať v čase, ktorý si sami zvolíte.

Zaujímaví ľudia

Pri práci s realitami sa budete stretávať so zaujímavými ľuďmi.

Neobmedzené príjmy

Pri práci s nehnuteľnosťami Vaše príjmy nikto neobmedzuje.

Vek

Pri podnikaní s realitami Vás vek nelimituje.

7 dôvodov, prečo byť maklérom
Slovenskej realitnej agentúry

Zaškolenie a odborný rast

Súčasťou agentúry je aj Slovenská realitná akadémia (SORA), najväčšia vzdelávacia organizácia v SR s viac ako 10-ročnou históriou, 32 rôznymi kurzami a worshopmi. Vďaka overeným postupom a bezplatným školeniami získate znalosti, ktoré Vás rozbehnú a rýchlo zaradia medzi realitnú elitu.

Vysoká odmena a výhody

Makléri sú štedro finančne ohodnotení a čerpajú výhody, ktoré sú dané špecifickým postavením agentúry (najnovšie technológie a informácie).

Dôveryhodnosť a silná značka

Ľudia vnímajú agentúru ako dôveryhodnú a profesionálnu realitnú kanceláriu, čo nám pomáha pri nábore nových nehnuteľností, ale aj zaväzuje pri kontakte s klientmi.

Bez obmedzení

Maklérov si v agentúre mimoriadne vážime. Nezväzujeme ich konkurenčnými doložkami. Po skončení spolupráce si môžu založiť vlastnú kanceláriu alebo pracovať pre inú.

Stabilita a zázemie

Získate stabilitu a istotu. Slovenská realitná agentúra nemôže skrachovať. Vlastníkom je najväčšie združenie realitných kancelárií a maklérov na Slovensku – REALITNÁ ÚNIA SR. Dlhoročné skúsenosti, silný tím, efektívne technológie, ale aj spoločné tímové akcie a rodinná atmosféra sú výhody, ktoré si rýchlo obľúbite.

Vlastný tím právnikov

Organizačnou súčasťou je aj vlastná advokátska kancelária. Tím právnikov je maklérom k dispozícii aj pri riešení náročnejších obchodov a marketingové oddelenie Vám bude nápomocné pri riešení špecifických požiadaviek.

Vychovávame lídrov

Zo skúsených maklérov vytvárame lídrov. Pomáhame im budovať vlastné realitné tímy, z ktorých majú zaujímavé finančné príjmy.

Počet maklérov v agentúre

0

Počet právnikov v agentúre

0

Počet školení, kurzov
workshopov

0

Celkový počet rokov praxe

0
Koľko zarába realitný maklér

Výška príjmu makléra závisí od počtu zrealizovaných obchodov, výšky provízie za obchod a od výšky percenta z provízie, ktorú za zrealizovaný obchod dá realitná kancelária maklérovi. Mnohí naši makléri realizujú mesačne 2 až 3 prevody. Minimálnu províziu, ktorú si účtuje naša realitná agentúra je 2000 EUR.

Príležitosti zarobiť aj viac

Sú nehnuteľnosti, ktoré sa pri predaji neobjavia v inzercii. Z viacerých dôvodov si predávajúci niekedy želajú, aby sa verejnosť nedozvedela, že predávajú nehnuteľnosť. Šikovnejší makléri sa preto stávajú často aj investormi. Využijú príležitosť kúpiť výhodne nehnuteľnosť, zrekonštruujú ju a následne predajú so ziskom, ktorý niekedy presahuje celoročný príjem priemerne zarábajúceho občana SR.

Okrem štandardných prevodov starších bytov sa dostanú makléri aj k výnimočným príležitostiam, ako sú napr. prevody väčších nehnuteľností, luxusných rodinných domov, komerčných objektov alebo pozemkov a pod.).

Pri takýchto nehnuteľnostiach býva aj provízia podstatne vyššia. Stáva sa, že odmena makléra presiahne aj sumu 20.000 eur. Samozrejme, takýto prevod si vyžaduje aj osobnejší a odbornejší prístup.

Opäť platí, že čím je maklér vzdelanejší, schopnejší a skúsenejší, tým je aj schopnejší „uchopiť“ a spracovať tieto výnimočné príležitosti. Ak je maklér mimoriadne nadaný a má dobré renomé, potom si ho takéto príležitosti vyhľadávajú samé.

Ako vyzerá deň makléra

Dopoludnie
Mnoho maklérov sa počas dopoludnia venuje marketingu, komunikácii s klientmi, vybavovaniu požiadaviek z predchádzajúceho dňa, komunikácii s úradmi (najmä kataster, stavebný úrad, správcovia bytových domov, advokát, ktorý pripravuje pre RK zmluvnú dokumentáciu), zabezpečovaniu dokumentov k nehnuteľnostiam, zúčastňuje sa pracovných stretnutí a porád aj v rámci realitnej kancelárie.

Popoludnie a podvečer
Vzhľadom na to, že väčšina klientov sú zamestnaní ľudia, je možné obhliadky nehnuteľností uskutočňovať až po pracovnej dobe (najmä bytový segment). Makléri preto popoludnie a podvečer venujú najmä obhliadkam nehnuteľností a stretávaniu sa s klientmi. Ak sa maklér orientuje na komerčný segment (kancelárie a sklady), obhliadky sú väčšinou počas pracovnej doby.

Aké povolenie treba

Stačí byť plnoletý, spôsobilý na právne úkony a bezúhonný.  Realitnú činnosť vykonáva realitná kancelária (RK), ktorá zastúpená štatutármi vstupuje do zmluvných vzťahov s klientmi (záujemcami o kúpu, predaj, prenájom nehnuteľností). Maklér je akýmsi “subdodávateľom” súvisiacich činností (zabezpečuje pre RK dokumenty, vykonáva administratívu, marketing, obhliadky nehnuteľností a pod.).

Nie je teda potrebné špeciálne povolenie. Postačia len “voľné” živnosti, ako napríklad „reklamné a marketingové služby”, „administratívne služby”, „prieskum trhu a verejnej mienky”. Maklér v týchto prípadoch nie je sprostredkovateľom kúpy, predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti.

Kto sa hodí za realitného makléra

  • ten, to chce byť pánom vlastného času
  • ten, kto je pripravený zarobiť viac ako v priemernom zamestnaní
  • ten je aj ochotný zniesť kratšie obdobie bez príjmu
  • ten, kto má záujem a chuť sa učiť a pracovať na sebe
  • ten, kto má rád ľudí, je komunikatívny zodpovedný a spoľahlivý

Kto sa nehodí za realitného makléra

  • ten, komu vyhovuje len fixný pracovný čas
  • ten, kto sa uskromní s priemerným zárobkom v zamestnaní
  • ten, kto nemá sebadisciplínu alebo “negatívne” naladený človek
  • ten, kto nemá záujem na sebe odborne pracovať
  • uzavretý introvert alebo nezodpovedný, nespoľahlivý človek

Radi Vám povieme, akú províziu a výhody v agentúre získate

Vyplňte, prosím, tento krátky formulár a my sa Vám obratom ozveme. Ďakujeme.

Vaše meno a priezvisko (povinné)

Vaše telefónne číslo (povinné)

Váš email (povinné)

Počet rokov realitnej praxe (povinné)

Do políčka nižšie prepíšte overovací kód (antispamová ochrana)
captcha

Menu